Instrukcja korzystania z form


Instrukcja pracy z plastikowymi formami do gipsu i betonu:

 

  • Przed rozpoczęciem cyklu nalewania zaleca się wypłukać formy wodą i wytrzeć do sucha. Następnie formy należy posmarować cienką warstwą zdzierania (odformowania) za pomocą szmatki i pozostawić na 3-4 minuty, aby smar zebrał cienką, woskową warstwę. W tym celu zalecamy stosowanie środka antyadhezyjnego do form na bazie wosku Separen (1 smar na 7-8 cykli wylewania), który można również zakupić w naszej firmie.

 

  • Przygotuj mieszankę cementowo-piaskową lub gipsową do wylewania: ​

DO GIPSU: Zalecamy stosowanie gipsu G-10, G-16 lub analogów w proporcji 1:0,7 (1 część gipsu, 0,7 części wody.)

Aby zabarwić masę gipsową i stworzyć kolor tła dla produktów, konieczne jest dodanie do wody pigmentu tlenku żelaza o pożądanym kolorze, który ma być rozcieńczony gipsem. (około: 5-10 gramów na 5 kg gipsu).

Aby uzyskać wytrzymałość paneli 3D, zalecamy dodanie do wody włókna (mikrofibry) o wielkości do 6 mm (w przybliżeniu: szczypta na 1 panelu).

 

DO BETONU: Zalecamy stosowanie białego cementu (cement dekoracyjny). Optymalny stosunek to 1:3 (1 część cementu, 3 części piasku). Ilość wody jest zwykle pobierana w objętości równej cementowi, ale jest dodawana porcjami, kontrolując konsystencję.

Do barwienia fugi użyj również pigmentu tlenku żelaza.

Przygotowanie roztworu polega na dodaniu gipsu lub cementu do wody pomalowanej pigmentem i ciągłym mieszaniu przygotowanego roztworu (wiertłem z dyszą przy małych prędkościach i przez krótki czas, aby zminimalizować wnikanie powietrza) do uzyskania jednorodnej masy osiągnięty.

 

  • W celu łatwiejszego wyjmowania produktów z formy zalecamy wykonanie nacięcia nożem biurowym lub budowlanym w jednym z rogów (od którego zaczniemy wyciąganie gotowego produktu z wylewanej formy), lekko wysuwając się na końce formy. rogi.

                                                                          

  • Powierzchnia, na której po wylaniu zostanie umieszczona forma musi być płaska, pożądane jest wyrównanie.

  • Wlej miksturę do foremek i poczekaj, aż roztwór stężeje, następnie odmontuj i pozostaw produkt do wyschnięcia.

Również krótki film na temat produkcji znajduje się w każdej karcie produktu poniżej.